קיבוץ רביבים 08-6562511

משנה לשנה - מאירקה לוין

21/02/2017

משנה לשנה / מאירקה לוין

 

נקל לסכם את השנה שחלפה כפי שנהוג במקומותינו. קשה יותר ואף מסוכן לסכם את השנה הבאה עלינו לטובה, ובכל זאת לקחנו סיכון. הנה לפניכם תשע"ה:

 

תשרי

 

חגי תשרי זכו להצלחה גדולה. השנה שהסתיימה סיפקה תכנים מרגשים לחגי הסתו ומזג האויר האיר לנו פנים וקישט את החגים באווירתו ובקרירותו. היורה, 3,5 מ"מ הפתיע אותנו  כשפרקנו את הסוכות והחזרנו את הקרשים לנגריה. עונת הבריכה הסתיימה שבועיים לפני התכנון בעקבות קריסת מערכת הסינון שלא עמדה בעומס המתרחצים הרב.

נמשכים הדיונים בנושא השינויים.

 

מרחשון

 

הסתיים מסיק הזיתים שהצטיין ביבוליו הגבוהים ומחירי השוק הנמוכים. יבולי הבוטנים ותפוחי האדמה בשחרור מאתגרים את התח"פ הבא. חוה אלברשטיין החזירה לנו את האמון בזמר הישראלי במופע מבוקש. הגיעו שתי משפחות חדשות לקליטה. כל ההורים מנגנים על פסנתר ושניים מהם גם על כסילופון. סוף-סוף. השכונה החדשה מתמלאת לאט-לאט במשפחות צעירות. שמה יקרא "שכונת הקקטוסים" (ההצעה "שכונת בית הקברות" נדחתה).

נמשכים הדיונים בנושא השינויים.

 

כסלו

 

טקס הלמפיונים נדחה בגלל סופת חול מהגדולות שהיו פה. שבוע אחר כך, משנרגע מזג האויר, בנר עשירי של חנוכה, חגגנו בשמחה וזללנו סופגניות. האספה דחתה הצעת המזכירות להעביר את האחריות על כל נושאי הרכב לועדת שירותי קהילה. המפעל הממוזג קיבל פרס כספי גדול על הישגיו בתחום אספקת אבזרי רכב בטיחותיים מאיגוד תעשיות הרכב הבינלאומי (M.A.A.A).

התחפ"סטים כבר חגגו אך חגיגתם הייתה מוקדמת מדי. במדגרה שברו שיא בבקיעת אפרוחים חודשית (2.7 מיליון).

נמשכים הדיונים בנושאי השינויים.

 

טבת

 

סוף כל סוף גשם חזק שהצטבר לשיטפון גדול במיוחד. המים חדרו גם ל"מיץ פטל" והצטרפו למים המוצגים בדגם החדש של מפעל המים הקובל נובי. החודש יצאו כמה ספרים שנכתבו ע"י חברינו: "והארץ תשקוט: 120 שנה של אי שקט". "פקד שיטרית", רומן משטרתי. "כתבתי קראת", "המטרו הראשון" ושני ספרי שירה: "חולולית", "אבי, אמי, רכב ישראל ופרשיו". יבול שיא עשיר ומגוון. התרבות הרימה ערב מרגש בהשתתפות דויד  גרוסמן, חיים סבתו, אמיר גוטפרוינד, פרופסור עוזי שביט ורוני סומק.

נמשכים הדיונים בנושא השינויים.

 

שבט

 

עד עתה ירדו 80 מ"מ, מה שכבר מבטיח אביב צבעוני. ב"נוה דקלים" הונחה אבן הפינה וטכס הנטיעות השנה התקיים בישוב המתוכנן, כשהנטיעות סימנו את השדרה הראשית. משפצים את הבריכה: בנו מתקני שירותים חדשים והסכיכו את הדשאים.מערכת הסינון שופצה. נחנך בית הכנסת באזור החי נגב. הונחה גם אבן הפינה למכון החליבה המשוכלל החדש ומתכוננים להניח קו חלב תת-קרקעי למחלבות יטבתה.

נמשכים הדיונים בנושא השינויים.

 

אדר

 

גשמי ברכה מוסיפים לרדת. שיטפון שני גדול השנה שסיכן את גשר אריה יחיאלי. צומת ביר הדאג' נחנך בטכס גדול. יושב ראש המועצה האזורית נשא נאום מרגש על אפשרויות שיתופי הפעולה בין הישוב למועצה "השמים הם הגבול". מקהלת ילדי הבדואים שרו "דונם פה ודונם שם". השיחות בין ישראל והחמאס הסתיימו בהסכם פירוז-שיקום.  חברי נחל עוז הזמינו אותנו לערב משותף לרגל המאורע. נושא חג פורים השנה היה: "עזבו אותנו מהשטויות האלו".

נמשכים הדיונים בנושא השינויים.

 

ניסן

 

נשיא המדינה, רובי רובלין, ביקר ברביבים ביקור ממלכתי. הוא סיפר לשומעיו כיצד הגיע לפוליטיקה "משלא קיבלו אותי כחבר בקיבוץ יד חנה, החלטתי להיכנס לפוליטיקה..." חג הפסח השנה עסק ביציאת מצרים. האקר מבינינו (השם שמור במערכת) חשף את שם המבצע הבא "כובע טמבל" וגרם לביטולו. האביב מסעיר את כולנו בפריחותיו. הגשמים (164 מ"מ) וחלוקתם הטובה, הגביהו את פרחי העונה עד גובה החזה.

ממשיכים השינויים בנושא הדיונים.

 

אייר

 

מרחיבים את "הבית המאושר" ויוצרים חיבור ארכיטקטוני עם בנין המזכירות. המזכירות הצטמצמה למבנה המרפאה הישן. יום השואה ויום העצמאות נחגגים באופטימיות לא אופיינית בעקבות נאומו של אבו מאזן שבו ציטט את ישעיהו, ירמיהו ויחזקאל וקרא לבנימין נתניהו לחצות את הרוביקון ולחזור לגבולות 67. הבריכה המשופצת (3) נפתחה אך נסגרה מיד בעקבות תקלה במנגנון הכלורינציה.

ממשיכים הדיונים בנושא השינויים.

 

סיון

 

הנהלת החשבונות סיכמה את 2014 והתוצאות מפתיעות (פרטים ב"בעניינים"). זקן חקלאינו מסכים להשתחרר משחרור בתנאי שישמרו לו מקום עבודה ברפת. מגמה חדשה מסתמנת – הבנים החוזרים מהצבא ממאנים להצטרף לחינוך ועומדים על זכותם לעבוד בענפים היצרנים. יש מחסור בדירות לצעירים ובפעם הראשונה לאחר הרבה שנים, מסיימי י"ב יגורו שניים בדירה.

ממשיכים לדון בנושאי השינויים.

 

תמוז

 

באסיפה ניצפו בנים צעירים שהשתתפו בדיון (עדיין מחכים לשכונת השער). ענף האופניה חגג יובל. בסככת הזיתים שליד סיפרו המדוושים הוותיקים לצעירים על חוויותיהם בתקופה שרביבים חילקה אופניים דרך ועדת ריהוט, בשיטת הניקוד...

נמשכים הדיונים בנושא...

 

אב

 

רביבים חגגה ע"ב שנים. אחרי דחיה של שנה נסענו לים ושיחזרנו את פיקניק ט"ו באב מלפני שנים, כולל ריקודים על החוף, סרט 16 מ"מ וקומזיץ עד אור הבוקר. את הפלחים  שארגנו אז, החליפו הזיתנים והרפתנים. קיבלנו ברכה משמעון פרס: "זוכרים אותי? זה אני, שמעון, הייתי שרחוץ, שרביטחון, שראוצר, ראשממשלה, נשיא. זוכרים? שמוליק,  צור קשר!"

נמשכים השינויים...

 

אלול

 

ריח של סיום השנה. הקיץ אמנם בעיצומו 40 X 40 (מעלות צלסיוס X אחוזי לחות). עברנו כמעט את כל הקיץ ללא מבצע וגם זה משהו. 160 מחברינו בילו בחו"ל. מתכוננים לעונת המסיק החדשה.  העצים כורעים מעומס רב. חצב או שניים זוקפים ראש ומביאים תקוות חדשות.

נמשכים...

                                                                                                                                            שנה טובה

חסר רכיב