חסר רכיב

רפי עמידן

רפי עמידן
-
12/07/1938 - 17/08/2014

רפי עמידן

בן רבקה וטיבי וטנשטיין

רפי נולד בחיפה בשנת 1938 והגיע לרביבים עם גרעין לנגב ב', לאחר שסיים לימודיו בבית הספר החקלאי נהלל. במהלך שירותו הצבאי היה עם הגרעין בהיאחזות הנח"ל אשלים.

תיבת טקסט: לב / יחיאל מרברביבים של תחילת שנות השישים תיפקד חדר האוכל הישן שהיה בין מגרש המשחקים למכבסה. כאן היה מקום עבודתו הראשון במשק. כבוגר בית ספר חקלאי העדיף לעבוד בחקלאות וכך הגיע לעבודה בחרמ"ש שנקרא היום חוות ר"ם. בהמשך עבד בפלחה שליד קיבוץ ברור חיל ונודע כחורש מקצועי שתלמיו ישרים וארוכים. שנים מספר עבד כמסגר בענף המכונות החקלאיות ולאחר מכן יצא יחד עם מאשה לשליחות בתנועת דרור מטעם הקיבוץ המאוחד והסוכנות בקנדה. בין היתר עסק שם בפעילות חשאית מטעם המוסד.

היצירתיות של רפי, חוש ההומור וכישרונו האמנותי באו לביטוי בתחומים רבים: כך כשהקים את הבובטרון, עיצב את הבובות, כתב את הטקסט ויצא לסיבוב הופעות ברחבי הארץ. רפי ערך את העלון, היה רכז תרבות, אחראי על התערוכות באולם גולדה ויחד עם מאשה עיצב תערוכות-נושא על חברי רביבים. כשעבד במפעל רביב עיצב את הפרסומים הראשונים של המפעל ואת התערוכות של רביב בחו"ל.

כאשר ריכזה מאשה את הפעילות במצפה, הכניסה שינויים במקום ובתפקודו כולל התערוכה והתצוגות. רפי היה המוח והיד המבצעת של חלק גדול מהמוצגים, כמו החלוץ המתקלח ושר, והחלוץ הישן שנקרא 'הנוחר'.

ילדיו: אוהד, יובל, איתמר. 

נכדותיו: שירה, ענבל, שחר.

רפי נפטר בשנתו בשנת 2014.

 

חסר רכיב