חסר רכיב

שמוליק איסקוב

שמוליק איסקוב
-
21/03/1922 - 05/02/2013
מקום לידהפולין
שם האבנח
שם האםשושנה
מקצוענהג אגד
מקור הצטרפות לקיבוץנוער העובד
מקום עבודה אחרוןמדגה
תאריך פטירה עבריהתשעג
מקום פטירהרביבים

שמוליק איסקוב


בן שושנה ונח 

 

 

נולד בפולין בשנת 1922. עלה ארצה בגיל 14 והצטרף לתנועת הנוער העובד. בגיל 17 יצא להכשרה בקיבוץ אילת השחר משם עבר לפלוגת רביבים בראשון לציון, בשנת 1941.

בשנת 1943 היה נהג המשאית שהוביל את העולים על קרקע הנגב ומאז, במשך 50 שנה היה נהג, רוב השנים כחבר בקואופרטיב "דרום יהודה" ובאגד. משיצא לגימלאות הקים את פעילות הדגים שהיתה בסיס לענף המדגה.

היה זקן החברים שסימל בחייו את ההתחלה של רביבים במצפה, ההיאחזות וההמשך עם אופטימיות לעתיד.

כשמלאו לשמוליק  90 חגגנו לו, בשמחה ובהתרגשות, את יום הולדתו. היתה זאת פעם ראשונה שחבר שלנו הגיע לגיל זה בבריאות טובה, במצב רוח טוב ובהומור המיוחד שלו. הוא חש את  האהבה הגדולה שהחברים רוחשים לו ומוקירים אותו.

האוטובוס  היה הדבר היציב ביותר לאורך כל השנים, מדויק וקבוע כמו שעון שוויצרי, וסימל את החיבור שלנו לציוויליזציה. מהבית לתל-אביב ובחזרה ולאחר מכן לבאר-שבע והאזור. שמוליק היה מופת לחריצות, לאחריות ונאמנות לעבודת קודש בכל תנאי מזג אוויר. כחבר רביבים היה דמות מוכרת בבאר-שבע ובנגב. היה מנהל אגד בבאר שבע ובסיום תפקידו חזר להגה. שמוליק היה גאה מאוד להיות חבר אגד, זו היתה אהבתו השניה. קיבוצניק בכל רמ"ח אבריו.

תחביבו היה אוספים מסוגים שונים ואת כולם טיפח בדירתו.

שמוליק היה סמל הצניעות על גבול הביישנות, מסתפק במועט על גבול הנזירות. אדם תנועתי בעל הכרה פוליטית ואיכפתי מאוד.

היה חבר קיבוץ במשך 73 שנים. נפטר בשנת 2013.

 

 

 

https://revivim.kibbutz.org.il/htm-webaxy/editor/buttons/scode.gifhttps://revivim.kibbutz.org.il/htm-webaxy/editor/buttons/scode.gif

חסר רכיב