חסר רכיב

יעל פרץ

יעל פרץ
-
06/08/1948 - 20/01/2007
מקום לידהנווה חיים, חדרה
שם האבגד
שם האםרחל
שם בן/בת הזוגיחיא
שמות הילדיםנתאי, נדב, אפרת, רעות
מקום פטירהקיבוץ רביבים

יעל פרץ


בת רחל וגד כצנשטיין, אחות לאילנה ונורית

6.8.1948 – 20.1.2007

נולדה בשנת 1948 בשכונת נוה חיים, חדרה, בעיצומם של קרבות מלחמת העצמאות.  מאוחר יותר עברה משפחת כצנשטיין לנוף-ים, אז שכונת פועלים קטנה וצנועה בהרצליה.

 יעל הייתה פעילה בקן תנועת הנוער העובד והלומד בנוף ים. בעקבות פעילותה בתנועה, המשיכה יעל למה שנקרא אז 'הגשמה' – והצטרפה, יחד עם חבריה לקן, לגרעין נח"ל לעין-גדי. לאחר הטירונות נשלחה לקבוצת כינרת למרגלות הרי הגולן, בה עבדה בבית הילדים כשנה. במהלך שנה זו פרצה מלחמת ששת הימים; כבר אז יעל לא הייתה שותפה לשכרון הכוח שאחז במדינה הקטנה.

יעל יצאה ללמוד ספרות ופילוסופיה  באוניברסיטה העברית. שם היא פגשה את יחיא, שהציע לה לבוא וללמד ספרות ברביבים.  במדבר פרחה ולבלבה אהבתם, והם נישאו באוקטובר 1973. במהלך השנים נולדו ילדיהם: נתאי, נדב, אפרת ורעות. נדב נשא את עדי, ונתאי נשא את דורית, שהתקבלו בביתה כבנות לכל  דבר.

מהוראת ספרות המשיכה יעל להוראה משקמת, ומשם קצרה היתה הדרך לקריירה השניה שלה, בעבודה סוציאלית, שלה התמסרה בלב ונפש. היא לא היתה עובדת סוציאלית לפי הספר. הנתינה והתמיכה שלה לא ידעו גבולות, והדאגה לפונים נמשכה מעבר לכל מסגרת מקצועית מקובלת. בתפקידה האחרון עבדה יעל במרכז לילד ולמשפחה במצפה רמון, כעובדת סוציאלית ומרכזת המקום.

יעל המשיכה והשכילה לצד העבודה. בעבודת המאסטר שלה באוניברסיטת בן-גוריון שילבה יעל בין ההתמחויות שלה  בספרות ובעבודה סוציאלית. היא הציעה גישה חדשנית לטיפול. וכדרכה, במרכז השיטה עומדת ההקשבה למטופל. בחודשיה האחרונים היא התבקשה לכתוב שני מאמרים מקצועיים על בסיס עבודתה המוערכת בעולם המקצועי. 

ביתה היה בית מקבל ופתוח לכל אדם. תמיד היה הומה ומלא אהבה, ילדים, ואורחים שבאו, לפעמים הלכו ולרוב נשארו. בערוב ימיה הייתה יעל סבתא גאה ומעניקה לארבעה נכדים: רתם, אייל, שחר ודרור. היא אהבה אותם אהבת נפש, והם החזירו לה אהבה.

יעל סבלה ממחלת לב תורשתית, שהסתבכה והחריפה עם השנים. למרות המחלה והאשפוזים, התעקשה יעל להמשיך לעבוד, לנסוע לעבודה באוטובוסים, להיות אמא, סבתא ורעיה במשרה מלאה. היא חייתה באומץ, עד יומה האחרון, כאישה בריאה ומאושרת. וכך גם נזכור אותה.

יהי זכרה ברוך.

 

תאריך לידה  עברי: א' אב תש"ח

תאריך פטירה עברי: א' שבט תשס"ז

 

 קישור לאתר יעל פרץ

https://revivim.kibbutz.org.il/htm-webaxy/editor/buttons/scode.gifhttps://revivim.kibbutz.org.il/htm-webaxy/editor/buttons/scode.gif


חסר רכיב