חסר רכיב

נילי בראון

נילי בראון
- כ' בתמוז תשע"ט
1939 - 23.07.2019

נילי שרה בר-און

בת חנה ומרדכי אלברט

 

נולדה ב-1939 בפרדס חנה, בת זקונים למרדכי וחנה, שנפגשו בתל יוסף ב-1925 בגדוד העבודה, ולימים התחתנו באמריקה ושבו ארצה למושבה פרדס חנה. את ביתם בנה אביה בשתי ידיו ובחצרו בוסתן ריחני .

לנילי שתי אחיות גדולות, חוה מגר זכרה לברכה, חברת קיבוץ נחשולים, ויעל קוק, תבדל לחיים ארוכים, שנשארה בפרדס חנה. נילי תיארה את ילדותה בפרדס חנה בצבעי תפוזים ובריחות פריחתם - בת של פרדסן. היתה לה ילדות עשירה ברוח וענייה בחומר, של ארץ ישראל היפה, הטובה והתמימה. את נעוריה בילתה בבית הספר החקלאי בפרדס חנה, הייתה הסולנית של להקת הריקודים וחלמה על הפרחת השממה. לכן  הצטרפה לגרעין לנגב ג', שם פגשה את בעלה ואבי ילדיה, ברונו, דן. הוריה היו חלוצים בעמק והיא חלוצה במדבר, אמרה, זו מורשת משפחתית. המטעים היו למרכז חייה.

אהבתה לעצים ניכרה בכל נימי נפשה. היא היתה מרכזת המטע, התמחתה במה שקראו "הגנת הצומח" שאינו אלא הדברת מזיקים, למדה בפקולטה לחקלאות ברחובות והיתה מדריכה במושבים ובקיבוצים מטעם משרד החקלאות. מילאה תפקידי מפתח  בקיבוץ. באחרית ימיה התמסרה לרימונים, בחלקת אלוהים הקטנה שלה. את זכוכית המגדלת והמזמרה היא סחבה לכל מקום. אהבתה הסודית היו ילדיה ונכדיה. גם כשצידדה במטפלות, במורות ובכל עיקרי החינוך הקיבוצי היא ידעה לתת ברוך ובנדיבות, לחבק ולנשק, לפנק בתשומת לב ובעדינות כל אחד ואחת מילדיה ונכדיה.

לנילי שלושה ילדים: יערה, אורן ושני; ונכדים.

נילי ז"ל נפטרה ב-כ' בתמוז תשע"ט, 23.7.19.

חסר רכיב