מרכזי ענף המזון
רוב השנים - למעשה עד אמצע שנות השמונים - התפקיד נקרא אקונום.
חדר האוכל הראשון שימש את הקיבוץ מתחילת שנות החמישים - עם המעבר מהנקודה הישנה.
הישיבה היתה על ספסלים לשישה אוכלים. במטבח בשלו על גז ופרימוסים את מעט האוכל שהיה.
המצרכים היקרים אוחסנו ב"קודש" שהיה פחון בנוי על הרמפה.
באותן שנים ממש נבנה הצריף הגרמני שנחנך רק בשנת 1958. הצריף הגרמני הכיל גם מטבח 
ואקונומיה מעץ. בשנת 1969 נחנך המטבח החדש במבנה אבן. האקונומיה המשיכה לשכון בצריף.
בשנת 1978 נחנך חדר האוכל החדש שכלל גם מכונת שטיפת כלים.
בקומת הקרקע היו: כלבו, מועדון לחבר, חדר סידור עבודה, חדר נשק, משרד דואר, סידור רכב.
האקונומיה המשיכה לשכון בחלק הצריף המקורי שיועד לה בשנות החמישים. עם השנים נוספו :
לאקונומיה: מכולת קרור - 1987 וסככת אחסון - 2001. המרכולית הופעלה בתחילת שנות השמונים.
בשנת 2005 הופרט חדר האוכל והחברים משלמים עבור המזון בלבד. אחרים משלמים מחיר מלא.
בשנת 2007 הועברו מהמבנה הכלבו והמרכולית למבנה האסם לשעבר תחת השם כלבולית. בחלל
הכלבו הוקם חדר פינג-פונג. בשנת 2008 הוקמו בחלל המרכולית חדר קרור חדר ומשרד חדש.
שנה מרכז שנה  מרכז
1950 פרלה שומנטל-בס 1980 נעמי הרדוף
1951 פרלה שומנטל-בס 1981 מיכה גושן
1952 שרה ברקאי 1982 מיכה / דינה יסעור
1953 טובה בריק 1983 חני פריאל
1954 טובה / צילה בוטין 1984 חני פריאל
1955 רות קלוסקי 1985 חני פריאל
1956 רות קלוסקי 1986 חני / רפי עמידן
1957 רות קלוסקי 1987 רפי / דינה / ננסי
1958 הדסה ברזלי 1988 ארנון שחר
1959 הדסה ברזלי 1989 ארנון שחר
1960 הדסה ברזלי 1990 ארנון שחר
1961 דינה יסעור 1991 ארנון שחר
1962 דינה יסעור 1992 ארנון שחר
1963 דינה יסעור 1993 ארנון / רינה גלילי
1964 דינה / אבישי 1994 רינה גלילי
1965 ורדה בכור 1995 רינה גלילי
1966 ורדה בכור 1996 רינה גלילי
1967 נילי בר-און 1997 רינה גלילי
1968 אמירה רביב 1998 רינה גלילי
1969 רוני נוה 1999 מושון אלפנדרי
1970 רוני נוה 2000 מושון / ארנון שחר
1971 רוני נוה 2001 ארנון / קרולין 
1972 ורדה בכור 2002 קרולין סלומון
1973 רוני נוה 2003 קרולין סלומון
1974 ננסי פרחי 2004 קרולין סלומון
1975 רוני נוה 2005 חני פריאל
1976 רוני נוה 2006 חני פריאל
1977 חני פריאל 2007 חני פריאל
1978 חני פריאל 2008 חני פריאל
1979 חני פריאל 2009 ליבנה צחור
2010 ליבנה צחור
2011 ליבנה צחור
2012 ליבנה צחור
מנהלי ענף הבנין והאחזקה







עד לשנת 1999 הענף נקרא בנין. מאז אוחדו תחתיו גם החשמליה, שרברבות, קירור, מיזוג, נגריה, גז. 
ושמו הוסב לענף אחזקה והמרכז נקרא מנהל.








שנה מרכז   שנה מרכז
1949 שמוליק עשת, דן חולתי   1979 עודד ברזלי, שמוליק עשת
1950 שמוליק עשת, דן חולתי   1980 עודד ברזלי 
1951 עודד ברזלי, שמוליק עשת   1981 עודד ברזלי 
1952 עודד ברזלי, שמוליק עשת   1982 עודד ברזלי, שמוליק עשת
1953 עודד ברזלי, שמוליק עשת   1983 עודד ברזלי, שמוליק עשת
1954 עודד ברזלי, שמוליק עשת   1984 מיכאל זילבר ?
1955 עודד ברזלי, שמוליק עשת   1985 עודד ברזלי, שמוליק עשת
1956 שמוליק עשת, שיע לבבי   1986 עודד ברזלי, שמוליק עשת
1957 שמוליק עשת, שיע לבבי   1987 עודד ברזלי, שמוליק עשת
1958 עודד ברזלי, שמוליק עשת   1988 שמוליק ריפמן
1959 עודד ברזלי, שמוליק עשת   1989 שמוליק ריפמן
1960 שמוליק עשת   1990 שמוליק ריפמן
1961 שמוליק עשת   1991 בני אוסדון 
1962 עודד ברזלי   1992 בני אוסדון 
1963 שיע לבבי   1993 בני אוסדון 
1964 שמוליק עשת   1994 בני אוסדון 
1965 שיע לבבי   1995 בני אוסדון 
1966 שיע לבבי   1996 בני אוסדון 
1967 שיע לבבי   1997 בני אוסדון 
1968 שמוליק עשת   1998 בני אוסדון 
1969 שמוליק עשת   1999 גיא בקר  
1970 שמוליק עשת   2000 גיא בקר / פאולו מאסה
1971 עודד ברזלי, שמוליק עשת   2001 פאולו מאסה
1972 עודד ברזלי, שמוליק עשת   2002 פאולו מאסה
1973 עודד ברזלי, שמוליק עשת   2003 פאולו מאסה
1974 עודד ברזלי, שמוליק עשת   2004 פאולו מאסה
1975 עודד ברזלי, שמוליק עשת   2005 פאולו/גיא בקר/אלחנדרו
1976 שיע לבבי   2006 אלחנדרו סינלביץ
1977 שיע לבבי   2007 אלחנדרו סינלביץ
1978 עודד ברזלי, שמוליק עשת   2008 אלחנדרו סינלביץ



2009 אלחנדרו סינלביץ



2010 אלחנדרו סינלביץ



2011 אלחנדרו סינלביץ



2012 אלחנדרו סינלביץ






הערה: שמות המרכזים בשנים 1965-1958 נרשמו לפי הערכתי, אין תיעוד. עדין






תחילת הבניה של ישוב הקבע (1950) על הגבעה נעשתה ע"י צבי ריינר (אביו של דן חולתי) וגיסו שמואל. 
בהמשך עבד כאן מפעל הבניה של הקיבוץ המאוחד שפועליו לנו במשק במשך השבוע. משנת 1968
הקבלן היה המדור להתיישבות של "סולל בונה" כשחלק מהעבודות בוצעו ע"י מחלקת הבניה של
הקיבוץ הארצי. 



מנחם שוורץ ואלי בן-שושן עבדו שנים רבות כשכירים של רביבים ובצעו את כל עבודות הבנין.
הנגר היה דוד פרץ.



הקבלן "פרץ בונה הנגב" בנה את כל ההרחבות ללינה המשפחתית בסוף שנות השמונים.
התוכניות למבנים נמסרו לנו ע"י המחלקה הטכנית של הסוכנות והם קבעו את הסטנדרטים והלוו לנו את 
ההשקעות. האגף לבניה כפרית במשרד השיכון, ביניהם יענק'לה זיידה ויוסקה רוסיאנסקי. החליף את  
הסוכנות שאנשיה עברו אליו. בהמשך נמסר התכנון לידי המחלקה לתכנון של הקיבוץ המאוחד
שלימים התאחד עם המחלקה לתכנון של "האיחוד" וכיום הפכה לחברה פרטית בשם א.ב. מתכננים.






בית אליהו על שני אגפיו תוכנן ע"י שמואל ביקלס (מילק) חבר בית השיטה שעבד בחברת "המהנדס" 
בחיפה. גם מרכז גולדה תוכנן ע"י מילק בהיותו במחלקה לתכנון של הקיבוץ המאוחד.
בשנות השמונים עבדו כאדריכלים חברינו טלי ואסף קשטן. בשנות התשעים הוקם כאן אד"מ-אדריכלות 
בניהולו של אד' אברהם זק.



אדריכלי הישוב היו שמואל (מילק)ביקלס, חנן הברון מרעים, וכיום אסף קשטן. 
בתחילת שנות החמישים קיבלנו מהסוכנות היהודית את "פרס הבניה". הפרס היה משאית עם עצים
ורולטקה 50 מטר.



פירוט המבנים שנבנו במהלך השנים - בהמשך.


בניית השכונות והמבנים הציבוריים


































השנה שכונה / מבנה הרחבה
השנה שכונה / מבנה הרחבה
1950 חדר אוכל ישן - צריף     1976 אולם תרבות ע"ש גולדה שודרג בשנת 2000
1950 חשמליה  
1978 חדר אוכל חדש  
1950-1951 השכונה למעלה רובם נהרסו 97
1979-1980 שכונת המצפה תוספות 2005
1951 צריפים שבדים  
1981-1982 וילות נעורים  
1951 מכבסה  
1983 וילות צעירים  
1953 אסם תבואות  
1985 מרכז נעורים  
1953 מרפאה  
1986 שכונת השער א'  
1955 גן רימון  
1989 מרפאת שיניים  
1955 למטה, דירות חדר  
1991 ארכיון חדש  
1956 בתי האיטונג הריסת שנים 1997
1993 שכונת הפיסטוק ארבע דירות  2005
1957 בית אליהו  
1994 שכונת השער ב'  
1958 חדר אוכל (צריף גרמני)  
1997 גן הרפתקאות  
1958 כיתה א (היום מזכירות)  
1998 שכונת הגבעה בית ראשונים
1960 למטה עם שירותים  
1998 מו-בר (דיסקו) באסם
1962 מחסן בגדים  
2000 רבל תוספות 2006-08
1964 בריכת שחיה  
2003 חי-נגב  
1963-1968 שכונת הקומתיים  
2007 כלבולית בבית קרור
1966 קומתיים מורחבים  
2007 הבית המאושר לותיקים
1967 בית כיתות   אוקספורד
2007 גן שעשועים  
1969 מטבח  
2008 שכונת השער ג' אכלוס 4/09
1971 רביב הרחבה 2000
2008 חדר כושר בבית כיתות  
1972-1978 שכונת המטע הרחבה 1986
2009 שכונת מול הפיסטוק קראוילות
1974 קוביות אולפן  
2011 הנ"ח במבנה רבל  
1975 קוביות צעירים  
2011 מרפאה חדשה  




2011-12 הרחבת קומתיים  
















האחראים על הבניה





עד תחילת שנות האלפיים הפעילות נקראה בנין. מאז - אחזקה.


ענף הבנין עסק בבניה חדשה ושיפוצים. ענף אחזקה ריכז גם את תחומי החשמל, שרברבות, ועוד.
ניסיתי לבנות את רשימת מרכזי ענף הבנין לדורותיהם אבל לא הצלחתי.


עודד ברזלי ושמוליק עשת היו המרכזים רוב השנים. מתחילת 2006 מנהל האחזקה היה אלחנדרו
סינלביץ. לפניו שימש בתפקיד ולמעשה איחד את ענפי האחזקה - פאולו מאסה.









אדריכל הנקודה





אדריכל הנקודה הישנה היה יעקב מטריקין, מנהל המח' הטכנית של הסוכנות.

אדריכל הנקודה החדשה היה שמואל (מילק) ביקלס, חבר בית השיטה שעבד בוועדת הבניה של הקיבוץ המאוחד.
אדריכל הנקודה שהחליף את מילק עם פטירתו בשנת 1975 היה חנן הברון חבר קיבוץ רעים.

אד' אסף קשטן החליף את חנן שנפטר בשנת 2000. אסף עובד בא.ב. תכנון.

מרכזי ענף הנוי





















שנה מרכז





  יאיר ינוב





  דנגו גולדשמיט





  אריק ארמוני





  זכריה רחבי





  רני גזית





1972-7 אהרן נוה





1977-8 מייק סמואלסון





1978-1990 אהרן נוה





החל מ-1990 גיל רביב





















ענף הנוי מתאפיין בצורך להשקות את הצמחיה משתילתה ולמשך כל חייה בגלל כמויות
הגשם המזעריות שיורדות כאן. בראשית השקו במים מליחים וסוגי הצמחים שנבחרו היו בהתאם.
העץ הנפוץ שנשתל היה האשל שכמעט אינו זקוק למים. היו חברים ששתלו פקעות ליד
מגוריהם ואלה נזונו ממי הגשמים שהתנקזו מהגגות. 



השקיה במים שפירים החלה רק בשנות השישים. או-אז החלה נטיעה רחבה בנסיון לגדל כאן את 
הצמחים שגדלים בצפון הארץ. ההשקיה היתה ע"י קווי השקיה שהועברו בידים והעצים הושקו
בעזרת צינור לתוך גומותיהם. בנושא זה התמחה סבא לואי.


בתחילת שנות התשעים נעשה נסיון למהול את מי השתייה במים מליחים. 

הניסיון הופסק בהוראת משרד הבריאות.




בשנת 2002 הונחה רשת מים נפרדת למים מליחים שמשקה כ-90% משטחי הנוי.
במקביל התחלנו בתהליך של החלפת ונטיעת צמחיה חדשה כ"עמידי יובש".

המשתלה העיקרית איתה היינו בקשר היתה משתלת וונדי בעין ורד שהתמחתה אז
באקלום צמחים אוסטרליים. 





בשנים האחרונות ספקית השתילים היא משתלת הקרן הקיימת בגילת.

ההשקייה מפוקדת על ידי בקרי השקייה. כל שטחי הנוי להוציא המדשאות, מושקים בטפטוף.








ענף הנוי אחראי על השטחים הציבוריים בתוך שכונות המגורים ועל הנוי סביב מבני הציבור.
רכזי הקניות ברביבים מ-1949 


























השנה משפחה פרטי
השנה משפחה פרטי
תפקידו של רכז
1949 גולנד (שין) שלמה
1979 תמיר יואל
הקניות היה לבצע
1950 גולנד שלמה
1980 תמיר יואל
את הקניות של כל
1951 אפרתי נחום
1981 תמיר יואל
הענפים, בעיקר בתל-
1952 אפרתי נחום
1982 לרנר איציק
אביב, על מנת לצבור
1953 שביט יוחנן
1983 לרנר איציק
ידע על מקומות
1954 שביט יוחנן
1984 שלו מוטי
הקניה הזולים. רוב
1955 ברס גרשון
1985 שלו מוטי
הקניות התבצעו
1956 ברס גרשון
1986 יצחקי אריק   במשביר המרכזי.
1957 ארצי אבישי
1987 יצחקי אריק
רכז הקניות נע בת"א
1958 ארצי אבישי
1988 כהן-סולל פטריק
על אופנים ומאוחר יותר
1959 ארצי אבישי
1989 כהן-סולל פטריק
על קטנוע.
1960 זמורה  אילן
1990 כהן-סולל פטריק



1961 זמורה אילן
1991 לחמן פנחס   הקניות הובלו על
1962 תמיר יואל
1992 לחמן פנחס
המשאית ממקום ריכוזן
1963 תמיר יואל
1993 לחמן פנחס
ב"משקי הנגב", ברחוב
1964 זילבר מיכאל
1994 לחמן פנחס
מרכז מסחרי, אח"כ
1965 זילבר מיכאל
1995 לחמן פנחס
בעמינדב 17 וכיום 
1966 זילבר מיכאל
1996 לחמן פנחס
ברח' החרוץ 8.
1967 ארצי אבישי
1997 לחמן פנחס



1968 ארצי אבישי
1998 לחמן פנחס
ביום שישי בבוקר היו 
1969 ארצי אבישי
1999 אורלובסקי יוסי   באים מרכזי הענפים
1970 ארצי אבישי
2000 אורלובסקי יוסי   למחסן חצר על מנת
1971 ארצי אבישי
2001 אורלובסקי יוסי   להציג את הזמנותיהם.
1972 ארצי אבישי
2002 אורלובסקי יוסי   טלפונים להזמנות עדיין
1973 ארצי אבישי
2003 אורלובסקי יוסי   לא היו והספקים לא 
1974 ארצי אבישי
2004 אורלובסקי יוסי   הגיעו לרביבים הרחוקה.
1975 ארצי אבישי
2005 אורלובסקי יוסי   רכז הקניות יצא מהבית
1976 רייכרט אלישע
2006 אורלובסקי יוסי
ביום ראשון וחזר בשישי.
1977 עמידן רפי
2007 אורלובסקי יוסי
משנת 2000 החלו הענפים
1978 עמידן רפי
2008 אורלובסקי יוסי
לבצע את קניותיהם בעצמם




2009 אורלובסקי יוסי
ורוב הספקים הגיעו אלינו.




2010 אורלובסקי יוסי
עבודתו של מרכז הקניות היא




2011 אורלובסקי יוסי
בעיקר מול ענפי הקהילה




2012 אורלובסקי יוסי
ושירות לחברים.











ליד רכז הקניות עבד המחסנאי, תפקיד שמילאו שנים רבות ויקסי וצבי כרמי.











ארצות המוצא של חברי רביבים


כולל נקלטים, מועמדים, חיילים-בנים



מעודכן 1/4/12





















ארץ מספר

לפי חלקי העולם


ישראל 296

ארץ מוצא מספר באחוזים
חבר העמים 23

ישראל 296 74
ארה"ב 12

מזרח אירופה 38 10
גרמניה 8

אנגלו-סכסים 28 7
פולין 6

מערב אירופה 25 6
הונגריה 5

דרום אמריקה 6 1
בריטניה 4

מרוקו 4 1
קנדה 4

אחרים 5 1
צרפת 5

סך הכל 402 100
דרום אפריקה 6





מרוקו 4





ארגנטינה 4

ברביבים התקבצו עולים מ-27 גלויות.
דנמרק 2

הם מהווים 25% מהאוכלוסיה הבוגרת במקום.
שוויץ 4

רוב העולים הגיעו מחבר העמים.

איטליה 2





רומניה 1





אוסטרליה 2





טורקיה 2





בולגריה 1





אתיופיה 2





בלגיה 1





הודו 1





הולנד 1





יוגוסלביה 1





אוסטריה 1





צ'כוסלובקיה 1





ספרד 1





ברזיל 2





ס"ה 402  




רופאים ברביבים





























התיעוד מתייחס רק לרופאים
1950  
1980 ראובן סובול
שגרו ברביבים.
1951  
1981 ראובן סובול



1952  
1982 ראובן סובול
עד לשנת 1957 הרופאים
1953  
1983 ראובן סובול
התחלפו מדי שנה ואין נתונים
1954 ד"ר בגדדי
1984 ראובן סובול
מדוייקים.

1955  
1985 ראובן סובול
בולוצ'ניק וולף
1956  
1986 ראובן סובול
גלעדי, בגדדי
1957 אורי בתר
1987 ראובן סובול



1958 אורי בתר
1988 ראובן סובול
המרפאה הוקמה בשנת 1953
1959 ללא רופא
1989 ראובן סובול
בית הרופא הוקם בשנת 1957
1960 ללא רופא
1990 ראובן סובול



1961 ססיליו ברק
1991 ראובן סובול
אחיות

1962 ססיליו ברק
1992 ראובן סובול
טובה דרור

1963 דן בנור
1993 ראובן סובול
רותי רענן

1964 דן בנור
1994 ראובן סובול
רבקה אופק
1965 דן בנור
1995 ראובן סובול
ריקי ישראלוביץ'
1966 דן בנור
1996 ראובן סובול
חרייט לופו
1967 דן בנור
1997 ראובן סובול
בת-שבע שוורץ
1968 ללא רופא
1998 ראובן סובול
אילה עפרון
1969 ללא רופא
1999 ראובן סובול
אורית שלו
1970 מוטי לוין
2000 ראובן סובול
אורלי דמרי
1971 מוטי לוין
2001 ראובן סובול
אילת פריאל
1972 מוטי לוין
2002 ראובן סובול
דורית פלמר - רתמים
1973 מוטי לוין
2003 ראובן סובול



1974 מוטי לוין
2004 ראובן סובול
ד"ר מוטי לוין היה הראשון
1975 ראובן סובול
2005 אסי סיקורל
שעבד גם בסורוקה.
1976 ראובן סובול
2006 אסי סיקורל



1977 ראובן סובול
2007 אסי סיקורל



1978 ראובן סובול
2008 אסי סיקורל



1979 ראובן סובול
2009 אסי סיקורל






2010 אסי סיקורל






2011 אסי סיקורל






2012 אסי סיקורל












מרפאת שינים הוקמה 1989




1955-70 צסלסקי מתיתיהו
רק רופאים שגרו ברביבים

1976 גולדסמן יעקב





1977-91 לסלי לי






מנהלי מצפה רביבים



















יו"ר


1971 זכריה רחבי
2001 ניצה לבבי יגאל צחור


1972 זכריה רחבי
2002 ניצה / עודד יגאל צחור


1973 זכריה רחבי
2003 עודד גרפונקל יגאל צחור


1974 זכריה רחבי
2004 עודד גרפונקל יגאל צחור


1975 זכריה רחבי
2005 עודד גרפונקל יגאל צחור


1976 זכריה רחבי
2006 עודד גרפונקל יגאל צחור


1976 זכריה רחבי
2007 עודד / חנה אוירא אלי לופו


1977 זכריה רחבי
2008 חנה אוירא אלי לופו


1978 זכריה רחבי
2009 חנה אוירא/גילי ש חנה אוירא


1979 זכריה רחבי
2010 חנה / גילי שאול  חנה אוירא


1980 זכריה רחבי
2011 חנה / גילי שאול  חנה אוירא


1981 זכריה רחבי
2012 חנה / גילי שאול  חנה אוירא


1982 דן חולתי






1983 דן חולתי






1984 דן חולתי






1985 דן חולתי






1986 דן חולתי






1987 דן חולתי






1988 מאשה עמידן

תאריכון



1989 מאשה עמידן יו"ר
הטירה נבנתה סמוך לעליה על הקרקע ונחנכה בחנוכה 1943.
1990 מאשה עמידן שמוליק ריפמן
המהנדס היה יעקב מטריקין מנהל מחלקת ההנדסה בסוכנות.
1991 מאשה עמידן שמוליק ריפמן
לקראת חג הכ"ה (1968) שיפוץ ביוזמת איזי שרוף.
1992 מאשה עמידן שמוליק ריפמן
בשנת 1974 שיפוץ יסודי ביוזמת זכריה רחבי.
1993 מאשה עמידן שמוליק ריפמן
הסבת השם למצפה רביבים ע"ש יוסף וייץ.
1994 מאשה עמידן שמוליק ריפמן
בתחילת שנות השמונים שיקום בהובלת רמי חרובי מבארי ודן חולתי. הסתיים 
1995 ניצה לבבי אלכסנדר סנד
בחג ה-40, 1983.



1996 ניצה לבבי אלכסנדר סנד
בסוף שנות השמונים-תחילת שנות התשעים: הקמת עמותת המצפה. שיפוץ 
1997 ניצה לבבי אלכסנדר סנד
המערות וצריף קובלנוב. הקמת תערוכות באולמות הטירה. הבאת דקוטה ופייפר.
1998 ניצה לבבי אלכסנדר סנד
בניית מיצפטל - דוכן מכירות. הכנסת תוכנית אור-קולית. שיפוץ העמדות של 
1999 ניצה לבבי אלכסנדר סנד
מלחמת השחרור. שיפוץ חומת הטירה. שיפוץ הסכר על נחל רביבים.
2000 ניצה לבבי אלכסנדר סנד
בשנת 1989 - הסבה למלכ"ר.



עודד גרפונקל

שיקום המערות - 2008.


עורכי הדין של רביבים

















שם מקום תאריך



מצגר יוסף שד' רוטשילד 1 ת"א שנות ה-60 וה-70



צבי רויזין קרליבך ת"א  



שפרוני צביקה חצרים  



נוה אסנת ושות' רח' קויפמן 4, ת"א מ-1998

















בראשית ימי רביבים העסקנו עורך דין אחד שעסק ברוב הנושאים. תקנון הקיבוץ, שהתקבל
בשנות השבעים, ענה על רוב הסוגיות.
שיטת העבודה היתה תשלום לפי נושא. מימי צביקה שפרוני עברנו לשיטת הריטיינר: תשלום 
קבוע ותוספת עבור הופעה בבית משפט. 
צביקה שפרוני היה מגיע ליום עבודה ברביבים ומקבל כאן את לקוחותיו כולל פניות פרטיות של
חברים.





כיום אנו עובדים בעיקר עם משרד אסנת נוה ושות' שמעסיק מספר עורכי דין שמתמחים 
בתחומים אישיים, תקנוניים, דיני עבודה, נזיקין והתדיינות מול משרדי הממשלה.

הפעילויות העסקיות, ובעיקר המפעלים, עובדים מול משרדי עו"ד אחרים, לפני העניין.

חללי מלחמות ישראל
לפי א"ב של שמות המשפחה














מספר משפחה פרטי מסגרת שירות מעמד מקום הנפילה תאריך
1 אברבוך יצחק פלמח חבר הכשרת מעוז א זרעין י"ב בניסן תש"ח, 1948
2 אורלובסקי סיון צה"ל בן רביבים תאונת אימונים בשיזפון   כ"ד בסיון תשמ"ה, 1985
3 אילון בילו פלמח חבר הכשרת מעוז א חירבת מחאז, בנגב  ד' בתשרי תש"ט, 1948
4 ארדמן אמיל צה"ל חבר גרעין לנגב יא נספה בקציעות   ט"ו בתמוז תשכ"ו, 1966
5 ברט אליעזר פלמח חבר הכשרת מעוז א קרבות משמר העמק  כ"ט באדר ב' תש"ח, 1948
6 גביש יהודה פלמח חבר גשר הזיו, ליל הגשרים   י"ח בסיון תש"ו, 1946
7 גרינפלד שלמה פלמח חבר הכשרת מעוז א בדרך לנבטים  כ"ה באייר תש"ח, 1948
8 דניאל בנימין צה"ל חבר גרעין לנגב נספה בכיסופים   ל' בכסלו תשכ"ג, 1962
9 דניאל מרדכי פלמח חבר הכשרת מעוז א זרעין י"ב בניסן תש"ח, 1948
10 דסאור שלמה פלמח חבר הכשרת מעוז א קרב מלכיה ו' באייר תש"ח, 1948
11 הרץ יהודה הגנה* חבר בשיירה לחזעלה, בנגב  א' בטבת תש"ח, 1947
12 וולטרה ראובן הגנה* חבר מארב בביר-עסלוג', בנגב ג' בטבת תש"ח, 1947
13 ויימרס מיכאל פלמח חבר פעולת חיל האוויר בנגב  כ"ב בתשרי תש"ט, 1948
14 ויינהבר אורי פלמח חבר מארב בביר-עסלוג', בנגב ג' בטבת תש"ח, 1947
15 יחיאלי אריה הגנה* חבר מארב בביר-עסלוג', בנגב ג' בטבת תש"ח, 1947
16 יעקבי יוחנן פלמח חבר הכשרת מעוז א קרב מלכיה ו' באייר תש"ח, 1948
17 כהן יוסף פלמח חבר כיבוש ביר-עסלוג', בנגב ד' בסיון תש"ח, 1948
18 לויברג אוריאל פלמח חבר הכשרת מעוז א זרעין י"ב בניסן תש"ח, 1948
19 למפל הדסה פלמח חבר הכשרת מעוז א משטרת לטרון כ"א באייר תש"ח, 1948
20 מימיס זהר צה"ל חבר רצועת עזה במלחמת ששת הימים  ב' בסיון תשכ"ז, 1967
21 מיס גדעון פלמח חבר הכשרת מעוז א חירבת כוריכר, ליד לטרון  י"א בתמוז תש"ח, 1948
22 סנד יואב צה"ל בן רביבים נספה בכנרת  כ"ג בניסן תשל"ג, 1973
23 עמית  חגי צה"ל בן רביבים כביש עוקף עזה  י"ב בכסלו תשנ"ג, 1992
24 פייגנבלט אהרן פלמח חברה הכשרת מעוז א נבי סמואל, ירושלים  י"ד בניסן תש"ח, 1948
25 פינטוס ראובן צה"ל חבר גרעין לנגב ג קציעות  כ"ו באדר תשי"ט, 1959
26 פינס עמיהוד פלמח חבר כיבוש ביר-עסלוג', בנגב ד' בסיון תש"ח, 1948
27 פסטרנק יששכר פלמח חבר הכשרת מעוז א קרב מלכיה ו' באייר תש"ח, 1948
28 פרידמן מנחם פלמח חבר כיבוש ביר-עסלוג', בנגב ד' בסיון תש"ח, 1948
29 קמפי דוד הגנה* חבר רביבים  י"ד באב תש"ח, 1948
30 קנבל שמעון פלמח חבר הכשרת מעוז א קרב מלכיה ו' באייר תש"ח, 1948
31 קרון אהוד פלמח חבר הכשרת מעוז א כיבוש לוד  ה' בתמוז תש"ח, 1948
32 רודוי חלוציאל פלמח חבר הכשרת מעוז א קרב מלכיה ו' באייר תש"ח, 1948
33 ריינס בר'לה פלמח חבר הכשרת מעוז א קרב מלכיה ו' באייר תש"ח, 1948
34 שביט שי צה"ל בן רביבים מלחמת יום הכיפורים, בדרך לחווה הסינית  כ' בתשרי תשל"ד, 1973
35 שחם יוסי צה"ל חבר גרעין לנגב יב מלחמת ההתשה בסואץ  ב' בתשרי תש"ל, 1969
36 שכנאי אסף פלמח חבר הכשרת מעוז א הגנת צינור המים לנגב   כ"ו בכסלו תש"ח, 1947
37 שני-שיינוק עודד צה"ל חבר חאן-יונס, מלחמת ששת הימים  כ"ו באייר תשכ"ז, 1967














הגנה*: היו חברי ההגנה ונשלחו במצוותה להתגייס למשטרה הבריטית, כנוטרים שרשאים להחזיק בנשק.
mazkirut@revivim.co.il  קיבוץ רביבים ד.נ. חלוצה 85515, טלפון: 086562511, פקס:086562240